Інститутом хімії поверхні ім.О.О.Чуйка НАН України

У 2009-2014 рр. відбувається за напрямом "Поліфункціональні магніточутливі нанокомпозити і нанороботи для медицини і біології". На основі магнітокеруючих нанокомпозитів створено та вивчено дослідні зразки наносистем з функціями медико-біологічних нанороботів: здатністю до ідентифікації мікробіологічних об’єктів, напрямленого транспорту і депонування лікарських препаратів в органі-мішені, діагностики та терапії на клітинному рівні. Результатом спільної роботи є створення навчальних посібників:
Біофункціоналізація наноматеріалів і нанокомпозитів. Навчальний посібник / П.П.Горбик. С.В.Горобець, М.П.Турелик, В.Ф. Чехун, А.П. Шпак. Рекомендовано Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів (№1/11 – 4504 від 03.06.11). – К.: Наукова думка, 2011. – 294 с.
«Основи біофункціоналізації наноматеріалів і нанокомпозитів». Автори: М.П.Турелик, С.В.Горобець, П.П.Горбик. НТУУ “КПІ”. – К., 2010. – 87 с.